Év Honlapja díjak

Tarolt a Kirowski és a félkész Népszabadság Online

2008-12-05
281 nevező között 47 díjat osztottak ki az idei Év Honlapja pályázaton. A Kirowski munkái vitték el az év kreatív online megoldása kategória és az elektronikus hírlevél kategória díját, az online médiumok között a még mindig béta verzióban futó Népszabadság Online lett a legjobb.

Hetedik alkalommal, rekordszámú nevezővel rendezte meg idén az Internet Marketing Klub (IMK) és a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) az Év Honlapja pályázatot. A versenyre 14 kategóriában lehetett nevezni, de kiosztottak számos minőségdíjat és különdíjat is, valamint a közönség is szavazhatott kedvencére. „Az elbírálásban döntő szempont volt a honlap felépítettsége, az információ minősége és frissessége, a tartalom aktualitása, az interaktivitás mértéke, a szolgáltatások fejlettsége, valamint a kitűzött vállalati cél tartalmi és képi megvalósulása" – írja az eredményeket ismertető sajtóközlemény.

A legtöbb nevezés (38) a szolgáltatás kategóriában érkezett, ahol a Budapesti Értéktőzsde megújult honlapja nyert, de a legnagyobb verseny a 32 online médium – többek közt a Zoom, a Híradó, a Hírszerző, a TV2 és az ATV hírportálja – között alakult ki. Legjobbnak a zsűri a nemrég megújult a Népszabadság Online-t ítélte. A közönségdíjat a MyVip vitte el, de a Kirowski munkái is jól szerepeltek. Az év kreatív online megoldása kategóriában az ügynökség által a Magyar Telekom Rajzolj velünk! kampányához kifejlesztett weboldal nyert, az elektronikus hírlevél kategóriában pedig a Samsungnak készített hírlevele.

Az online nevezéseket 2008. szeptember 1. és november 9. között adhatták le a jelentkezők. A zsűri munkájában Pioker Zoltán Bence (Felvi.hu), Vértes János (Prim Online), Balogh Attila Balázs (Adverticum), Mlinarics József (Magyar Tartalomipari Szövetség), Rátky György (NECC Kht.), Somogyi Dóra (Független Hírügynökség), Varga István (Magyar Marketing Szövetség), Starcz Ákos (Magyar Reklámszövetség), Szász József (Manta Marketing) és Sarkadi Katalin (Invitel) vettek részt, a zsűri elnöke Eszes István (Budapesti Gazdasági Főiskola) volt.

A pályázatot az Invitel és a Sicontact támogatta.

Gondolataink a díjról a Kreatív blogján, a Szívlapáton!